Maksymilian to osoba, która uwielbia wyzwania. Maksymilian jest zmotywowany przez trudności i nie akceptuje porażek. Uczy się poprzez działanie i nie myśli zbyt wiele o nauce. Jest energiczny, zdeterminowany i wybuchowy. Aby podkreślić swoje zdanie, często uderza pięścią w stół. Jest pracowity i poświęci własne interesy, aby zdobyć pomysł. Potrafi jednak również wykorzystywać innych ludzi. Mimo że jest nieco choleryczny, ma łagodną osobowość. Wewnątrz jest niestabilny, ale doskonale odgrywa rolę pewnego siebie człowieka. Mimo że nie zawsze można mu ufać, przyjaciele go uwielbiają. Jest bardzo wrażliwy na punkcie własnych uczuć. Jest jednak pogodny.
Pochodzenie imienia Maksymilian
Maksymilian to imię pochodzenia łacińskiego. Jest to połączenie słów maximus (największy) i Aemilius (nazwa rzymskiego rodu Emiliusów). Jest to imię największego członka rodu Emiliusów.
Miłość i rodzina
Maksymilian ma skłonność do nadmiernej wrażliwości na własnym punkcie, co utrudnia mu znalezienie zdrowych związków. Maksymilian chce kochać, ale rozprasza go ciężar cudzego przywiązania i uczucia. Nie lubi patrzeć wstecz na swoje czyny w związkach. Jest bardzo zaborczy, chciwy, namiętny, zmysłowy i czuły. W końcu znajduje kobietę, która jest uległa i oddana. Na jego życie intymne wpływa wiele czynników: poczucie bezpieczeństwa, rola w życiu rodziny, sukcesy zawodowe i poczucie spełnienia. Seks jest dla niego nie tylko ważną formą bliskości z ukochaną osobą, ale także sposobem na wyrażenie poczucia satysfakcji i szczęścia. Jest prawdziwym ogierem i słucha przede wszystkim swoich pierwotnych instynktów. Trudno za nim nadążyć, zwłaszcza gdy wykonuje wszystkie polecenia, a po drodze popełnia drobne błędy.
Imieniny Maksymiliana
Imieniny Maksymiliana obchodzone są 12 marca, 14 maja, a także 14 sierpnia, 12 października i 27 listopada.
Najbardziej popularnym dniem obchodzenia imienin Maksymiliana jest 12 marca.
Życie towarzyskie
Maksymilian jest znany ze swojej cholerycznej osobowości w kontaktach społecznych. Jest to jednak jego łagodniejsza wersja. Maksymilian bardzo głośno wyraża swoje opinie i przeciwstawne poglądy. Czasami można odnieść wrażenie, że zaraz wybuchnie. Ale nie ma nic gorszego. Ponieważ jest otwarty i ma duże poczucie humoru, przyjaciele go uwielbiają. W naturalny sposób potrafi się porozumiewać i ma świetną intuicję w kontaktach z ludźmi. Lubi przebywać z gośćmi i jest bardzo towarzyski. Jest ekstrawertykiem, który jest szczodry i ma naturalny dar dyplomacji. Nie zawsze jest obiektywny i daje ludziom prezenty tylko wtedy, gdy uważa, że leży to w jego najlepszym interesie. Chociaż zawsze obawia się, że zostanie wykorzystany, ma szczere pragnienie pomagania innym. Jest wrażliwy na punkcie swojego honoru i lepiej mu nie dokuczać. Nie jest otwarty na kompromisy.
Kariera i praca
Maksymilian postrzega życie jako wyzwanie. Trudności motywują go do działania i nie zniechęca się, gdy ponosi porażkę. Jest głośny i wojowniczy. Choć gotów jest walić pięścią w stół i grozić palcem, wciąż zastanawia się, jakie jest najlepsze rozwiązanie. Z natury jest aktorem - potrafi manipulować ludźmi i grać na ich emocjach, udając przy tym, że jest zdecydowany, nawet jeśli tak nie jest. Jest jednak dyplomatą. Nie obawia się zdemaskowania. Choć potrafi zadbać o innych, woli ciężko pracować i poświęcać swój czas dla idei. Nie robi tego jednak dla innych. Woli uczyć się z książki swojego życia niż z bibliotek. Jest naturalnym biznesmenem o przenikliwym zmyśle do interesów i wielkiej wyobraźni. Jest człowiekiem sukcesu.
Predyspozycje zawodowe Maksymilian jest dobrym sprzedawcą, specjalistą ds. marketingu i reklamy, rzecznikiem prasowym i politykiem.
Święci patroni
Maksymiliana Święty Maksymilian Kolbe (1894-1941), był zakonnikiem ze Zduńskiej Woli. Od dzieciństwa był bardzo religijnym dzieckiem. W wieku 12 lat zobaczył Najświętszą Maryję Pannę. Pokazano mu dwie korony, jedną za czystość, a drugą za męczeństwo. Wybrał obie, a Ona zapytała go, którą wybrać. Rok później wstąpił do seminarium duchownego we Lwowie. W 1917 r. założył Rycerstwo Niepokalanej. Od 1922 r. wydawał miesięcznik "Rycerstwo Niepokalanej". W 1927 r. wybudował w Warszawie klasztor franciszkanów w Niepokalanowie. Dwa lata później stał się on największym klasztorem na świecie. W 1941 r. został zatrzymany przez gestapo i osadzony w Auschwitz. W obozie tym dobrowolnie oddał swoje życie, aby ratować życie współwięźnia i ojca wielu dzieci. 14 sierpnia 1941 r. zmarł w bunkrze głodowym. Papież Jan Paweł II kanonizował go w 1982 roku. Maksymilian, misjonarz z Afryki, który zachęcał chrześcijan do rezygnacji ze służby wojskowej. W 295 r. został stracony.
Odmian i zdrobnienia
Maks, Maksek, Maksi, Maksik, Maksio, Maksiu, Maksymek, Maksymilianek, Maksymilian, Maksymiliano, Maksys
Formy obce
Maximilianus (łac.), Maximilian (angielski, czeski, słowacki), Max, Maximilian (niemiecki), Maximilien (francuski), Maximiliano (hiszpański), Massimiliano (włoski), Maksimilian (rosyjski), Maksimilijan (słowacki)
Nazwiska pochodzące od imienia Maksymilian
Maksymilian stanowi podstawę nazwisk Maksiejewski, Maksimow, Maksimowicz, Maksym, Maksymczuk, Maksymiuk, Maksymowicz
Znani imiennicy
Maksymilian Gierymski, malarz Maximilian Steiner - kompozytor amerykański Maximilien de Robespierre, przywódca rewolucji francuskiej
Przysłowia i inne powiedzenia
Na świętego Maksymiliana podaj palto dla pana.
Na Maksymiliana babskie lato się przesila.
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.