Lech jest mistrzem wirtuozerii i potrafi bez wysiłku przechodzić od jednego planu do drugiego. Jest artystą, który działa w sposób oryginalny. Cechuje go inteligencja, ambicja i otwartość. Jest doskonałym strategiem i trudno go pokonać. Jest mistrzem strategii, który często w ostateczności szuka najbardziej radykalnych rozwiązań. Jest bardzo skoncentrowany na sobie. Dąży do tego, by wieść szczęśliwe i pełne sukcesów życie. Trudno mu nawiązać przyjaźń. Jest bardzo popularny wśród kobiet, ponieważ jest bardzo odważny. W razie potrzeby potrafi również wykorzystywać innych. Stara się być sprawiedliwy i obiektywny. Z odpowiednim partnerem może być dobrym ojcem lub kochającym mężem.
Pochodzenie imienia Lech
Lech to staropolskie imię męskie. Najprawdopodobniej wywodzi się od słowa "lscic" (działać chytrze lub podstępnie). Pierwotnie imię brzmiało Leszek, co oznaczało: przebiegły, zdolny do oszukiwania innych.
Miłość i rodzina
Lech łatwo nawiązuje przyjaźnie z kobietami. Jego elokwencja i zaradność, a także maniery zwracają ich uwagę. Jest świetnym mężem. Nie jest w stanie ustatkować się na dłużej, ponieważ trudno mu wyjść poza ramy przyjaźni. Pasjonuje się płcią przeciwną i lubi się z nią zadawać, pod warunkiem, że jest to zgodne z normami moralnymi. Jest miły, opiekuńczy i hojny w stosunku do swojej partnerki. Jeśli dziewczyna pragnie czegoś więcej niż przyjaźni na całe życie, powinna być stanowcza i walczyć o Lecha. Będzie mogła znaleźć wiernego męża i ojca swoich dzieci. Będzie on zarządzał domem i rodziną według swoich zasad. Postępuje według własnego wzorca. Lech większą wagę przykłada do wychowania i zasad panujących w jego rodzinie niż do pieszczot i czułości.
Imieniny Lecha
Lech będzie obchodził swoje urodziny 12 sierpnia.
Najbardziej popularnym miesiącem obchodzenia imienin Lecha jest 12 sierpnia.
Życie towarzyskie
Lech jest otwarty, kocha ludzi i stara się być sprawiedliwy i obiektywny w swoich osądach. Ma tendencję do nadmiernego skupiania się na sobie. Chce mieć szczęśliwe i udane życie i nie ma nic przeciwko poświęceniom i wyrzeczeniom. Z tego powodu nie ma wielu bliskich przyjaciół. Gdy czuje taką potrzebę, wykorzystuje innych. Na ogół jest miły i nie natrętny. Jego entuzjazm jest zaraźliwy i inspiruje do działania. Nigdy się nie nudzi. Jest płodnym myślicielem i potrafi przekonać każdego, kto znajduje się w jego otoczeniu. Jest panem własnej wartości i zasług, co sprawia, że nie można nim manipulować. Ze względu na swój upór może popaść w kłopoty i niełaskę społeczną. Potrafi błyszczeć, niezależnie od tego, co robi.
Kariera i praca
W swojej pracy jest prawdziwym wirtuozem i wyróżnia się na tle innych. Lech to człowiek, który został stworzony do większego celu. To właśnie ta dusza jest motorem jego niezwykłych działań. Jest człowiekiem o wielkiej inicjatywie i kreatywnych rozwiązaniach. Jest liderem i inspiruje innych. Nie waha się stawiać im nieuzasadnionych wymagań. Jest odpowiedzialny za swoją edukację. Jest inteligentny, ambitny i oddany. Ma wiele planów, które stają się podstawą dla innych. Jest spokojny i opanowany w działaniu, nawet jeśli może się wydawać, że traci panowanie nad sobą. W mgnieniu oka potrafi dokonać ogromnych zmian. Ale nic nie jest w stanie go powstrzymać. Jest doskonałym strategiem i trudno go pokonać. Jest znany z tego, że w ostateczności stosuje radykalne rozwiązania.
Predyspozycje zawodowe
Lech jest dobrym politykiem, prawnikiem lub publicystą i sprawdzi się w roli menedżera.
Święci patroni Lecha
Brak
Odmiany i zdrobnienia imienia Lech
Lecho, Lechu, Lesio, Lesiu, Leszek, Lesko
Formy obcojęzyczne
Brak
Nazwiska pochodzące od imienia Lech
Lechanski, Lechewicz, Lechicki, Lechniak, Lechnicki, Lechnowicz, Lechnowski, Lechocki, Lechoniewicz, Lechowicz, Lechowski
Sławni imiennicy
Lech - legendarny założyciel państwa polskiego, brat Czechów i Rusów, założyciel Gniezna
Lech Dymarski - pisarz
Lech Janerka - muzyk
Lech Kaczyński - polityk, prezydent Polski
Lech Majewski - pisarz, malarz, kompozytor
Lech Trzeciakowski - historyk Lech Wałęsa,
przywódca Solidarności i prezydent RP
Przysłowia i inne powiedzenia
Powiedział król Leszek: puste wiadra, pusty mieszek.
Mawiano za króla Leszka: ten dom zdobi, kto w nim mieszka.
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.