Adam jest człowiekiem poważnym i zdyscyplinowanym. Adam jest sztywną, konserwatywną osobą. Woli prowadzić proste, niezależne i konkretne życie. Skrupulatnie planuje każdy szczegół i dba o to, aby wszystkie jego zadania były wykonane perfekcyjnie. Mimo że można na nim polegać, czasami trudno się z nim dogadać. Nie przepada za używaniem słów, ale woli robić to, co należy. Jego reakcje mogą być zbyt szczere i bezpośrednie, co może go głęboko urazić. Jest jednak słowny, namiętny, pomocny, a przede wszystkim szalony, co często zaskakuje jego rodzinę i przyjaciół. Jest czarującym kawalerem, jeśli tylko potrafi porzucić sztywne zasady. Potrafi być czuły i wrażliwy w związku, ale nie umie uwodzić ani zniewalać.
Pochodzenie imienia Adam
Imię Adam wywodzi się z wielu źródeł. Może pochodzić od hebrajskiego adam (ludzie lub ziemia), sumeryjskiego ada-mu ("mój ojciec"), akkadyjskiego AD-MU (stworzony, zrodzony, dziecko) lub arabskiego adama ("łączyć"). Biblijne znaczenie imienia Adam jest najczęściej przyjmowane jako: Był on pierwszym człowiekiem stworzonym przez Boga.
Miłość i rodzina
Adam jest idealnym mężem i ojcem. Jest czuły, uczuciowy i oddany swojej małżonce. Dba również o dobro swojej rodziny. Jest samcem alfa, który nie dba o dobro swojej partnerki. Nie potrafi uwodzić ani perswadować, a jego logika wszystko ułatwia. Z tego powodu ma problemy ze znalezieniem tej właściwej. Pociesza go jedynie fakt, że kocha całym sercem i nie jest skory do zdrady. Z natury jest tradycjonalistą, więc nie warto zmieniać jego poglądów. Zamiast tego powinien cieszyć się stabilizacją i szczęściem z rodziną. Adam potrafi kierować życiem własnym i członków rodziny. Ceni porządek i komfort w domu, zarówno w otoczeniu, jak i w rodzinie. Jest oszczędny nie tylko w słowach, ale i w czynach. Jego stanowczość, skrytość, a czasem despotyzm mogą utrudniać życie. Istnieją jednak sposoby, aby uczynić go bardziej przystępnym. Adam jest wrażliwy na pochlebstwa i pochwały.
Imieniny Adama
Adam imieniny obchodzi 6 kwietnia, 16 maja, 12 czerwca, 9 września, 12, 24 grudnia.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Adama jest 24 grudnia.
Życie towarzyskie
Jest odpowiedzialnym człowiekiem. Potrafi być dość wymagający i surowy, przez co czasami ma problemy z komunikacją ze światem zewnętrznym. Jest szczery, naturalny i bezpośredni w swoich reakcjach. Potrafi jednak obrażać osoby żyjące. Adam nie robi tego celowo, ale trudno mu się przyznać do błędów. Adam jest dumny ze swoich osiągnięć, a każdą porażkę traktuje bardzo poważnie. Starannie dobiera sobie przyjaciół i ufa tylko nielicznym. Nie jest otwarty, ale bardziej skryty i czasami nieśmiały. Ponieważ jest słowny, oddany, pomocny, a przede wszystkim szalony, cieszy się powszechnym szacunkiem. To czasami zaskakuje jego rodzinę i przyjaciół. Tylko oni potrafią dostrzec jego prawdziwe oblicze. Jest czarujący, gdy łamie zasady. Jego poczucie humoru sprawia, że nie można być poważnym. Jest zawsze młody i od wielu lat ma wierne grono wielbicieli i przyjaciół.
Kariera i praca
Adam jest odpowiedzialny za swoją genialną dyscyplinę i powagę. Jest sztywny i nie potrafi zaakceptować punktu widzenia innych ludzi. Nie jest dyplomatą. Wybiera pracę w dziedzinach, które pozwalają mu być niezależnym, mają jasno określony cel i nie angażują go w skomplikowane sprawy. Pociąga go handel i nauki przyrodnicze, a także medycyna i nauki przyrodnicze. Lubi działanie i jasne sytuacje. Jest zdeterminowany, aby być najlepszym profesjonalistą w tym, co robi. Jest mistrzem w swoim fachu i potrafi osiągnąć sukces, którego pragnie, używając zarówno sprytu, jak i rozwagi. Skrupulatnie planuje każdy szczegół i dba o to, by powierzone mu zadania zostały wykonane na czas. Jest godny zaufania, choć trudno się z nim dogadać.
Predyspozycje zawodowe
Adam jest dobrym architektem, budowniczym i leśnikiem. Adam może być również lekarzem lub nauczycielem.
Święci patroni Adama
Adam jest biblijnym ojcem ludzkości.
Odmiany i zdrobnienia imienia Adam
Adamek, Adasiek, Adaś
Formy obcojęzyczne
Adam (forma potoczna), Hadam (niemiecki), Aatami (fiński), Adan (hiszpański), Adamus (holenderski), Adamos (grecki)
Nazwiska pochodzące od imienia Adam
Adamas, Adamaszek, Adamcewicz, Adamczak, Adamczek, Adamczewski, Adamczowski, Adamczuk, Adamczyk, Adamczykowski, Adamecki, Adamek, Adamiak, Adamiczek, Adamiec, Adamiecki, Adamik, Adamiszyn, Adamiuk, Adamkiewicz, Adamkow, Adamkowicz, Adamkowski, Adamow, Adamow, Adamowicz, Adamowski, Adamski, Adamus, Adamusiak, Adamusik, Adamuszek, Adasiak, Adasiewicz, Adaszkiewicz, Adasko
Znani imiennicy
Adam Asnyk (1838-1897) - poeta
Adam Hanuszkiewicz (ur. w 1924 r.) - aktor i reżyser teatralny
Adam Mickiewicz (1798-1855), - wieszcz narodowy
Adam Naruszewicz (1733-1796), poeta i historyk
Adam Sapieha (1876-1951), - metropolita krakowski
Przysłowia i inne powiedzenia
Gdy w dzień Adama i Ewy mróz i pięknie, zima wcześnie pęknie.
Adam zwala na Ewę, na Adama Ewa – a oboje jedli z drzewa.
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.