Gabriel jest osobą aktywną, dynamiczną, ale niezbyt przebojową. Jest pewny siebie, uparty i zarozumiały. Jest ambitny, ale wycofuje się, gdy zdaje sobie sprawę z czyhających na niego niebezpieczeństw i trudności. Za wszelką cenę pragnie być honorowany i uznawany. Nie chce się nikomu podporządkować. Jest zdeterminowany, by udowodnić, że jest lepszy od wszystkich, także od swoich przełożonych. Chociaż ma wiele pomysłów na minutę i bardzo logiczny umysł, jest również bardzo zorganizowany i ma dobre intencje. Często jednak wprowadza chaos i zamieszanie. Chciałby być aktywny społecznie, uczestniczyć we wszystkich aspektach życia i doradzać wszystkim. Nie ma zdolności do nawiązywania trwałych przyjaźni i interesuje go tylko własna miłość.
Pochodzenie imienia Gabriel
Gabriel to imię hebrajskie, które wywodzi się od słów geber - męski, męski, i el - (boski). Imię Gabriel oznacza wojownika, człowieka Bożego.
Miłość i rodzina
Gabriel jest z natury czarujący. Jest czarującym człowiekiem, mimo swoich wad. Jest niegrzecznym chłopcem. Trudno się z nim dogadać. Potrafi zdominować otoczenie, wywołując negatywne emocje i nerwową atmosferę. Ma fioła na punkcie kontroli i nie lubi być pomijany. W domu musi czuć się kochany i wspierany. Kłótnie w jego rodzinie są na porządku dziennym. Nie jest w stanie być obiektywny ani ustępliwy. Gabriel jest zazdrosny o swoją wybrankę, ale prawdziwa miłość jest dla niego.
Imieniny Gabriela
Gabriel imieniny obchodzi 15 stycznia, 5, 10, 19, 27 lutego, 16, 24 marca, 19, 29 września, 19 października, 19 grudnia.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Gabriela jest 29 września.
Życie towarzyskie
Gabriel potrzebuje być zaangażowany w życie świata. Gabriel pragnie uznania, zaszczytów i uczuć ze strony innych. Ma wrodzony przymus angażowania się we wszystkie sprawy, pomagania, podejmowania decyzji i modyfikowania. Aktywnie uczestniczy w życiu społeczności i zawsze jest otoczony ludźmi. Nie lubi zbyt długo spotykać się z tymi samymi osobami, więc nie jest stały w swoich przyjaźniach. Interesuje go tylko zadowolenie innych i uzyskanie aprobaty. Jest skupiony na sobie, dumny i samolubny. Nie potrafi obiektywnie oceniać ludzi i wydarzeń, co może czynić go bardzo niesprawiedliwym. Ponadto często i chętnie podróżuje, lubi ekstrawaganckie przyjęcia, oryginalną kuchnię, rozrywkę, a przede wszystkim uwielbia plotkować i plotkować.
Kariera i praca
Gabriel jest dynamiczny, energiczny i aktywny, ale nie należy do osób odważnych. Gabriel nie jest w stanie z otwartością stawiać czoła niebezpieczeństwom i trudnościom. Często wycofuje się, zanim zrozumie naturę niebezpieczeństwa. Jest ambitny, ale popełnia wiele błędów, na których się nie uczy. Mimo że ma milion pomysłów na minutę, bardzo logiczny umysł i wiele dobrych intencji i planów, przez większość czasu powoduje niepotrzebne zamieszanie i chaos. Jest lekkomyślny i traci pokorę. Dąży do tego, by swoją wiedzą i umiejętnościami przewyższać swoich przełożonych. Gabriel jest dumny ze swoich osiągnięć i wierzy, że został stworzony, aby być szefem, a nie podwładnym. Jest osobą upartą i zawziętą, która stara się udowodnić swoją wartość przy każdym projekcie. Dąży do zaszczytów i uznania. Jest odpowiedzialny i stara się robić jak najwięcej. Bycie potrzebnym to jego cel w życiu.
Predyspozycje zawodowe
Gabriel preferuje praktyczne kariery, które są skupione wokół technologii, handlu lub wojska. Gabriel może być świetnym reporterem, policjantem, prawnikiem lub informatykiem.
Święci patroni Gabriela
Gabriel, Archanioł - Jeden z trzech archaniołów, którzy odegrali znaczącą rolę w historii zbawienia (obok Rafaela i Michała). Zwiastuje Zachariaszowi narodziny jego syna (Jana Chrzciciela), a także Maryi, że urodzi Syna Bożego, Jezusa (Zwiastowanie). Papież Pius XII uczynił go patronem środków masowego przekazu - radia, telegrafu i telewizji. Ogłosił go także dyplomatą, kurierem, pocztowcem i filatelistą.
Gabriel Lalemant (1610-1649), - francuski ksiądz, który pochodził z paryskiej rodziny zakonnej. W 1630 r. wstąpił do zakonu jezuitów. W 1643 r. udał się do Kanady, aby poprowadzić misję St. Louis przeciwko Indianom z plemienia Huron. Zginął jako męczennik po tym, jak Huroni zostali pokonani przez Irokezów.
Gabriel Possenti (1838-1862), włoski pasjonista, urodził się w Asyżu. Zmarł na gruźlicę w wieku 24 lat. Włosi nazywali go "świętym uśmiechu".
Odmiany i zdrobnienia
Gabis, Gabrielek, Gabrynio, Gabryniu, Gabrysiek, Gabrysio, Gabrys, Gabunio, Gabus
Formy obcojęzyczne
Gabriel (forma potoczna), Gabriele, Gabriello (włoski), Gavrill (rosyjski), Gabrijel, Gavril, Gavrilo (południowosłowacki), Gavriel, Gavril, Gavras (grecki), Gabrielius, Gabras, Gabrys (litewski), Kaappo, Kaapro (fiński), Gabor, Gabriel (węgierski).
Nazwiska pochodzące od imienia Gabriel
Gabriel, Gabrielak, Gabrielewicz, Gabrielewski, Gabrielowicz, Gabrielski, Gabrilewicz, Gabrowicz, Gabrusiewicz, Gabrycki, Gabryjelski, Gabryjewski, Gabryl, Gabrylecki, Gabrylewicz, Gabrylewski, Gabrylski, Gabryłowicz, Gabrynowicz, Gabrynowski, Gabrynski, Gabrysiak, Gabrysiewicz, Gabrysiński, Gabrysz, Gabryszewski, Gabrys
Znani imiennicy
Gabriel Narutowicz - pierwszy prezydent II Rzeczypospolitej
Gabriel Podolski - Prymas Polski
Gabriel Byrne - aktor irlandzki
Gabriel Cramer, szwajcarski matematyk/fizyk
Gabriel Fahrenheit - holenderski fizyk pochodzący z Polski, twórca skali temperatury.
Przysłowia i inne powiedzenia
Dobryś Gabryś!
Gabryś przypomina anioła, ale jego udręką jest szkoła.
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.