Kazimierz jest pasjonatem tego, co kocha i nie marnuje czasu na nudne związki. Kazimierz nie jest zwolennikiem zasad partnerstwa. Uważa siebie za nieomylny ideał. Kazimierz jest przywódcą, konkurentem i przewodnikiem. Kazimierz jest człowiekiem aktywnym, pracowitym i zdyscyplinowanym, który szuka wolności, by zrealizować swój potencjał. Jest też bardzo uparty i nie ulega wpływom, a tym bardziej groźbom. Nie oprze się jednak subtelnym zachętom. Uwielbia pochwały, ale przede wszystkim chce czuć się kochany i doceniany. Ceni przyjaźń i rodzinę. Ufa ludziom ze względu na ich prawość i uczciwość. Ma zestaw zasad, którymi kieruje się przy wyborze partnera życiowego i przyjaciół. Potrafi porozumiewać się z ludźmi.
Pochodzenie imienia Kazimierz
Kazimierz jest imieniem starosłowiańskim. Wywodzi się od słów kazi, co oznacza niszczyć, i mir, co oznacza pokój. Odnosi się do człowieka, który niszczy pokój i sławę swoich wrogów.
Miłość i rodzina
Kazimierz, wbrew pozorom, jest człowiekiem uczuciowym, o dużym poczuciu rodzinnym. Bywa uparty, nieprzystępny i agresywny, ale tak naprawdę jest spragniony uczuć i chce być kochany. Jest zazdrosnym opiekunem swojej partnerki i bacznie obserwuje każdy jej ruch. Chociaż życie z Kazimierzem może być trudne, kobieta, która go zaakceptuje, nie będzie ostatnią. Musi być wytrwała i odporna. Będzie musiała walczyć z mężem o dominację, zwłaszcza seksualną. Kazimierz jest dojrzałym mężczyzną, ale przez całe życie zmagał się ze swoją seksualnością. Odnajduje się w roli głowy rodziny i ojca. Jest pracowity, opiekuńczy i czuły. Jego jedyną wadą jest nieumiejętność zaakceptowania błędów swoich dzieci.
Imieniny Kazimierza
Kazimierz imieniny obchodzi 3 stycznia, 4, 22, 24 marca, 12 czerwca, 21 sierpnia.
Najbardziej popularnym miesiącem obchodzenia imienin Kazimierza jest 4 marca.
Życie towarzyskie
Choć jest zaciekłym wrogiem i lojalnym przyjacielem, jego uczucia miłości i nienawiści potrzebują czasu, by się rozwinąć, ale są bardzo trwałe. Te skrajne realizacje są jednak tym, co Kazimierz lubi. Kazimierz nie lubi tracić czasu na zbędne rozmowy. Szybko dostrzega wartość innych. Nie lubi ludzi nijakich. Ponieważ pozwala mu to czuć, że żyje, lubi i potrzebuje rywalizacji. Jest też zwycięzcą. Jest mistrzem intuicji i zmysłu psychologicznego. Z nim lepiej być otwartym. Kazimierz dobiera sobie przyjaciół według ściśle określonych zasad. Zawsze jednak stanowią oni doborowe towarzystwo. Jest wobec nich lojalny. Nawet gdy wyrusza w nową podróż, by odnaleźć sens życia i własną drogę, nie zapomina o najbliższych przyjaciołach. Jest bardzo ciekawy życia i wszystkiego, co ma ono do zaoferowania.
Kariera i praca
Kazimierz nie jest dobrym współpracownikiem, a zasady partnerstwa są mu obce. Kazimierz został stworzony do przewodzenia i kontrolowania ludzi. Jest bardzo zdyscyplinowany i aktywny, musi być w stanie wykorzystać swój prawdziwy potencjał. Jest bardzo uparty i nie można na niego wpływać, a tym bardziej mu grozić. Trzeba go zachęcać za pomocą zręcznych strategii. Będzie konsekwentnie podążał wybraną przez siebie ścieżką kariery, jeśli sam to uczyni. Musi podejmować przemyślane decyzje, gdyż później nie będzie mógł ich zmienić. Jest wrażliwy na niepowodzenia zawodowe. Chociaż to ciężka praca jest główną przyczyną jego sukcesu, szczęście też odgrywa rolę. Kazimierz ma niezwykłą intuicję biznesową.
Predyspozycje zawodowe
Kazimierz jest świetnym budowniczym, menedżerem i aktorem.
Święci patroni Kazimierza
Święty Kazimierz (1458-1484) - Był synem Elżbiety Rakuszanki i króla Kazimierza IV Jagiellończyka. W 1483 r. udał się na Litwę. Zmarł 4 marca 1484 r. na gruźlicę na zamku w Grodnie. Został pochowany w katedrze wileńskiej. Żałobne westchnienia ukochanego księcia rozchodziły się po całej Polsce i Litwie. Do jego grobu przybywali pielgrzymi z obu odległych stron kraju. Jest patronem Litwy i Polski.
Odmiany i zdrobnienia imienia Kazimierz
Kazeczek, Kazek, Kaziczek, Kazik, Kazimier, Kazio, Kaziu, Kaziuk, Kaziulek, Kaziunio, Kazius, Kaziutek, Kazko
Formy obcojęzyczne
Casimir, Kasimir [ogólnie przyjęta forma], Casimiro, hiszpański, włoski, Kazimiro, Kazimieras Kazys (litewski), Kazimiro, słowacki, południowosłowacki, rosyjski, czeski, słowacki i południowosłowacki), Kazimieras
Nazwiska pochodzące od imienia Kazimierz
Kazikowski, Kazimierczak, Kazimierczuk, Kazimierek, Kazimierko, Kazimierowicz, Kazimierski, Kazimierzak, Kazimierzczak, Kazimirkiewicz, Kazimirowicz, Kazimirski, Kazimirz, Kazmierczuk, Kazmierek, Kazmierkowski, Kazmirak, Kamirowicz, Kazmierczak, Kazmierczuk, Kazmierczyk, Kazmierski, Kazmirczak
Znani imiennicy
Kazimierz I, Odnowiciel - książę Kazimierz II, Sprawiedliwy - książę Kazimierz III Wielki - król polski Kazimierz IV Jagiellończyk - król polski Kazimierz Deyna, piłkarz Kazimierz Górski - trener piłkarski Kazimierz Kamiński, aktor i reżyser Kazimierz Przerwa-Tetmajer - poeta i dramatopisarz
Przysłowia i inne powiedzenia
Jeżeli w święty Kazimierz pogoda, to na kartofle uroda.
Na świętego Kazimierza zima do morza zmierza.
Na świętego Kazimierza dzień się z nocą przymierza.
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.