Zygmunt jest marzycielem, który nie potrafi spojrzeć poza zwykłe plany działania. Brakuje mu ambicji i wytrwałości. Nie jest skłonny do ciężkiej pracy, mimo że chciałby zarabiać dużo pieniędzy. Ceniony jest za spokój, równowagę emocjonalną i odporność na wpływy. Trzeba być dla niego życzliwym. Jest osobą wszechstronną, o zdecydowanych poglądach. W większości przypadków zachowuje niezależność. Nie lubi, gdy mu się pomaga i nie wtrąca się w życie innych ludzi. Nie uczy się na błędach i ciągle powtarza te same błędy. Ma intuicję i zna właściwą drogę. Choć początkowo jest skryty i tajemniczy, nie stroni od intryg i ludzi.
Pochodzenie imienia Zygmunt
Sigmund, imię germańskie, wywodzi się od sigu (zwycięstwo), munt (opieka i ochrona). Imię to można przetłumaczyć jako "ten, który gwarantuje zwycięstwo i ochronę" lub "ten, który dba o zwycięstwo".
Miłość i rodzina
Czasami błędnie rozkłada emocje lub oczekuje, że to druga osoba przejmie inicjatywę. Z obawy przed ośmieszeniem, odrzuceniem lub znęcaniem się często trzyma kobiety na dystans. Męska duma może go czasem powstrzymywać. Przegrywa, niezależnie od tego, jak spojrzeć na sytuację. Jest postrzegany jako zimny i niechętny do bliższej relacji. Zaczyna wierzyć, że jest zimny i niechętny do nawiązania bliższej relacji. Mimo że może przegapić wiele okazji, nie potrafi się szybko uczyć. Zygmunt potrzebuje partnera, który pomoże mu poruszać się w związku. Nie można jednak liczyć na to, że będzie on silny emocjonalnie. Zamiast tego będzie skupiał się na prawdziwych problemach i upewni się, że jego rodzina jest w stanie zaspokoić swoje potrzeby. Chętnie bierze udział w edukacji swoich dzieci i jest otwarty na słuchanie ich. Może być humorzasty i wybuchowy, ale zawsze będzie ufał kobiecie, którą kocha, i w jej nieomylność.
Dzień urodzin Zygmunta
Zygmunt obchodzi imieniny 2 maja i 12 czerwca.
Najbardziej popularnym miesiącem obchodzenia imienin Zygmunta jest 2 maja.
Życie towarzyskie
Zygmunt często jest tajemniczy i skryty, co czyni go fascynującym. Jest elegancki i robi wrażenie bez względu na sytuację, nawet gdy ma na sobie kapcie i szlafrok. Lubi rozrywkę i przyjemności. Pieniądze nie trzymają się go zbyt długo. Choć nie odcina się całkowicie od świata zewnętrznego, trzyma się z dala od najbliższych przyjaciół. Potrafi odczytywać motywacje ludzi i obserwuje ich. Niechętnie pomaga innym, ale nie wyrządza krzywdy. Zygmunt uważa, że każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny. Choć czasem narzeka na swoje szczęście, nie przyjmuje żadnej pomocy z zewnątrz. Jest otwarty na powszechne współczucie, zwłaszcza ze strony płci przeciwnej. Od romansów woli bezpieczeństwo domu i prywatność rodziny. Lubi czytać i słuchać dobrej muzyki w samotności. Nie martwi się o jutro i żyje każdym dniem. Ma skłonności do uzależnień.
Kariera i praca
Zygmunt ma nadzieję, że uda mu się osiągnąć wielkie rzeczy i zrobić coś niezwykłego. Ale nie potrafi wyjść poza normalność. Nie będzie gwiazdą firmy ani numerem jeden, mimo najlepszych chęci. Nie ma zbyt wygórowanych ambicji i nie lubi zbyt ciężko pracować. Jest jednak spokojnym, zrównoważonym człowiekiem, który potrafi przedstawić logiczne argumenty i z łatwością poprzeć swoje poglądy. Ma problemy z dotrzymywaniem obietnic i trzymaniem się swoich postanowień. To, że brak mu konsekwencji, nie jest jego winą, ale nie powinieneś mieć mu tego za złe. O wiele łatwiej jest dotrzymać słowa niż być konsekwentnym w tym, co się obiecało. Zygmunt nie przejmuje się opinią publiczną. Z natury jest człowiekiem niezależnym i nie lubi, gdy ktoś wtrąca się w jego sprawy. Jest silnym obrońcą psychicznym, ale ma niewielką zdolność do refleksji. Ma skłonność do powtarzania w kółko tych samych błędów. Nie dba o swój rozwój intelektualny i duchowy. Nie uczy się też na błędach. Kieruje się intuicją.
Predyspozycje zawodowe
Zygmunt jest dobrym menedżerem, a także psychologiem, psychiatrą lub rzemieślnikiem.
Święci patroni Zygmunta
Św. Zygmunt - król Burgundii, od 516 r. W 497 roku został katolikiem. Na prośbę drugiej żony, w 522 r., kazał udusić syna z pierwszego małżeństwa. Został skazany na dobrowolną pokutę w opactwie w Valais. Król Chlodwig skazał go na śmierć. W 523 r. wrzucił swoją żonę i trzech synów do studni.
Odmiany i zdrobnienia imienia Zygmunt
Zigi, Zych, Zyga, Zygi, Zygmuncik, Zygmuntek, Zygmuntus, Zygmus, Zygus, Zys, Zyziek, Zyzio
Formy obce
Sigismundus, Sigmundus, Siegmund (angielski), Sigismundo, Segismundo, Sigismondo (francuski), Sigismondo (włoski), Zigmunds, Sigizmundo (rosyjski), Sigmunds, Sigismunds (południowosłowacki), Zigmunts, Zigmunds, Sigismunds, Sigmund.
Nazwiska pochodzące od imienia Zygmunt
Zych, Zychon, Zychowicz, Zychowski, Zygma, Zygmanowski, Zygmanski, Zygmont, Zygmontowicz, Zygmunciak, Zygmuncik, Zygmund, Zygmundzik, Zygmuntowicz, Zygmuntowski, Zygmunczak, Zygmunczyk
Znani imiennicy
Zygmunt II Stary - król Polski
Zygmunt II August, król Polski
Zygmunt III Waza - król Polski
Zygmunt Ajdukiewicz - malarz
Zygmunt Chajzer - prezenter radiowy i telewizyjny
Zygmunt Krysiński - jeden z najważniejszych poetów polskiego romantyzmu
Zygmunt (Muniek) Staszczyk - muzyk rockowy
Zygmunt Szczęsny, arcybiskup, metropolita warszawski
Przysłowia i inne powiedzenia
Gdy dzwonią w Zygmunta na Boże Narodzenie, to słuchać aż do Wielkiejnocy.
Na świętego Zygmunta wybieraj zboże z kąta.
W Zygmunta dzwonią.
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.